تعمیرات کولر گازی

 

تعمیر کولر گازی – تعمیرات کولر گازی:

سرویس کاران تندیس اسایش اریا  در زمینه تعمیر کولر گازی و یا تعمیرات کولرگازی و اسپلیت دارای تجربه ای بسیار بالا و تخصص کامل دارد و با گروهی متخصص و دوره دیده آماده خدمات دهی در سراسر تهران می باشد ( شرق تهران، غرب تهران، شمال تهران، جنوب تهران وکرج )

تندیس اسایش اریا با تخصص و دوره های گذرانده در کلیه برندها اماده تعمیرات کولر گازی در کلیه برندها می باشد

( تعمیر کولر گازی سامسونگ، تعمیر کولر گازی ال جی، تعمیر کولر گازی جنرال، تعمیر کولر گازی اجنرال و ...)

ما از قطعات اورجینال استفاده کرده و کلیه خدمات مان دارای گارانتی می باشد و در صورت نارضایتی کل مبلغ برگشت داده می شود.

با تماس با شماره های تماس از خدمات نوین و باکیفیت ما بهره مند شوید. فراموش نکنید که تعمیرات کولرگازی امری کاملاً تخصصی می باشد و باید ان را به دست متخصص ان سپرد تا در هزینه های شما صرفه جویی شود و عمر دستگاه شما افزایش یابد.

خدمات ما در زمینه تعمیر کولرگازی شامل:

1-                                         تعمیر برد کولر گازی

2-                                         تعمیر کمپرسور کولر گازی

3-                                         تعویض کمپروسور کولر گازی

4-                                         تعمیر و یا تعویض موتور فن کولرگازی و... می باشد.

در تعمیر کولر گازی استفاده از قطعات اصلی و نیروی متخصص بسیار اهمیت دارد در غیر این صورت برای شما در طول زمان هزینه بسیاری می آورد و از کیفیت کولرگازی یا اسپلیت شما کاسته می شود.

پس دقت داشته باشید که تعمیرات خود رابه دست نیروی متخصص در این زمینه سپرده تا کیفیت کار را تجربه کنید.

خدمات تعمیرات کولرگازی شامل بخش های بسیاری می شود که در ذیل به بعضی از آنها اشاره شده تا آگاهی شما مشتری عزیز نسبت به آن افزایش یابد.

تعمیر و تعویض کمپرسور کولر گازی:

پس از تشخیص سوختگی کمپرسور توسط تعمیر کار کولر گازی باید به تعوبض کمپرسور اقدام نمایید تعویض کمپرسور امری کاملاً تخصصی بوده و در صورتی که به صورت اصولی انجام نشود پسامدهایی همچون تولید صدای کمپرسور و یا کوتاه شدن عمر دستگاه و بازدهی کم دستگاه دارد.

شما باید در انتخاب تعمیر کار کولرگازی دقت فرمایید تا تعمیر کولرگازی شما به نحو احسن انجام شود برای تعویض کمپرسور به ابزارهای گوناگونی احتیاج می باشد که تعمیرکار همراه خود باید داشته باشد و در ابتدا پس از خالی کردن گاز داخل دستگاه و قطع کردن برق دستگاه سپس باید سراغ جداسازی کمپرسور بروند و با شعله هوا گاز و داغ کردن اتصالات باید لوله های ارتباطی دستگاه را جدا سازند و موتور را جدا کنند و سپس موتور جدید را در سرجای خود قراردهند و اتصالات جداشده را به آن متصل کنند و جوش دهند توجه داشته باشید که در تعویض کمپرسور نباید کمپرسور جدیدبیش از حد داغ شود و باید با دستمال مرطوب مرتب خنک شود تا به موتور صدمه ای وارد نشود و پس از جوش کامل باید ؟؟؟ با گاز ازت شتشو شود و بعد از ان توسط وکیوم هوایی داخل ؟؟؟ خارج شود و بعد از تمام این کارها نوبت به شارژ گاز دستگاه می رسد که باید به مقدار لازم کولر گازی شما شارژ گاز شود.

تعمیر و یا تعویض برد پنل:

در صورتی که برد پنل کولر گازی شما قدرت دستور دادن به کمپرسور و یا موتور فن را دارا نباشد و ارور دهد و به تشخیص تعمیرکار کولرگازی معیوب باشد احتیاج به تعمیر و یا تعویض دارد. در این صورت ابتدا تعمیرکار قاب دستگاه را باز کرده و سپس برد دستگاه را با دقت جدا کرده و برای تعمیر به کارگاه می برد و پس از تست های انجام شده مشخص می شود که برد دستگاه قابل تعمیر می باشد و یا خیر. اگر برد قابل تعمیر باشد قطعه معیوب تعمیر می شود و برد را به پنل متصل می کنند و اگر غیر از این باشد برد اصلی دستگاه تهیه شده و بر روی کولرگازی شما نصب می شود.

تعمیرات کولرگازی / تعویض خازن

در بعضی مواقع دلیل باد گرم زدن کولرگازی سوختگی خازن است و زمانی می توان تشخیص داد که پنل دستور را به کمپرسور ارسال کند ولی کمپرسور استارت نکند در این زمان 2 حالت وجود دارد که یا خازن سوخته است و یا خود کمپرسور. تشخیص این امر کاملاً تخصصی بوده و توسط تعمیر کار کولر گازی انجام می شود و در صورت معیوب بودن خازن پس از تعویض آن کمپرسور به راه می افتد.

تعمیرکولر گازی/ تعویض موتورفن کمپرسور

در زمانی پیش می آید که موتور فن کمپرسور سوخته باشد در این حالت باید برای تعویض موتور فن و یا تعمیر ان اقدام کرد برای تعویض موتور فن ابتدا باید قاب کمپرسور باز شود و پس از قطع برق و جداسازی سیم های ارتباطی فن را از دستگاه جدا سازیم و موتور فن جدید را جایگزین آن کنیم.

تعمیرات کولرگازی/بادگرم زدن کولرگازی

بادگرم آمدن از کولرگازی زمانی که آن را در حالت سرما روشن می کنیم چند دلیل دارد که در زیر دلایل آن را ذکر می کنیم:

1-                                         کم شدن گاز دستگاه

2-                                         سوختگی خازن کمپرسور

3-                                         خرابی برد پنل و یا برد کمپرسور

4-                                         از کار افتادن کمپرسور دستگاه

که تشخیص این دلیل توسط تعمیرکار کولرگازی انجام می شود و دستگاه شما احتیاج به تعمیر دارد در صورت مشاهده وزش باد گرم از دستگاه شما باید با تعمیرگاه مجاز کولرگازی تماس حاصل فرمایید.

شیر برقی چیست و در کولر های گازی چه نقشی دارد

در دستگاه های کولر گازی سرد و گرم برای تغییر حالت دستگاه از گرمایش به سرمایش ویا بالعکس از دستگاه بر عکس کننده ای استفاده میکنند که به ان شیر برقی گفته میشود وقتی شما با کنترل دستگاه دستور تغییر حالت دستگاه را میدهید این شیر جریان گاز رفت و برگشت شمارا تغییر داده و گاز گرم را به جای هدایت به کندانسور به سمت پنل هدایت میکنند و گاز سرد را به سمت کندانسور هدایت میکند.

علل خرابی شیر برقی

بالا رفتن بیش از حد دمای کندانسور باعث از بین رفتن بوش های پلاستیکی در شیر برقی شده و در عملکرد ان اختلال ایجاد میکنند در این حالت ممکن است دستگاه قادر به تغییر حالت نبوده و نتواند دستگاه را از سرمایش به گرمایش یا بالعکس تغییر بدهد در برخی مواقع هم ممکن است که شیر برقی کاملان مسیر گاز را مسدود کرده و دستگاه را کلا غیر قابل استفاده نماید.

تعمیر شیر برقی کولرهای گازی

شیر های برقی عملا غیر قابل تعمیر بوده و در صورت بروز اشکال در انها باید تعویض گردند که برای این کار شما نیاز به دستگاه هوا گاز دارید تا شیر  برقی را از محل اتصال به دستگاه جدا کرده و شیر برقی جدید را نصب کنید در هنگام نصب شیر برقی جدید توجه داشته باشید که حتما باید هر چند لحظه یکبار به وسیله دستمال خیس انرا خنک کنید تا از اب شدن مجدد بوش های پلاستیکی جلوگیری کنند حتما به این موضوع توجه داشته باشید که این کار باید توسط سرویسکار متخصص کولر گازی انجام گردد در برخی مواقع ممکن است دستگاه شما از محل اتصال شیر برقی به کولر گازی نشتی گاز داشته باشد که ان هم باید توسط تعمیر کار متخصص کولر گازی باز بینی و تعمیر شود تعمیرکار کولر گازی

در این قسمت میخواهیم در ارتباط با خازن های دستگاه های کولر گازی برای شما بیشتر توضیح دهیم.

در کولر های گازی معمولا 3 عدد خازن وجود دارد که عبارتند از:

1.خازن کمپرسور

2.خازن فن کندانسور

3.خازن فن پنل

بهترین روش برای اطمینان حاصل کردن از خرابی خازن تعویض ان با یک خازن دیگر است که از سالم بودن ان اطمینان داریم.

روش دیگر استفاده از اهم متر است به این ترتیب که دو سر سیم های اهم متر را به پایه های خازن وصل میکنیم اگر عقربه اهم متر به سرعت بالا رفته وبه ارامی تا وسط برگشت واز وسط به پایین را به کندی بازگشت نشان دهنده سالم بودن خازن است اما اگر غیر از این اتفاق رخ داد خازن معیوب است و باید تعویض شود در برخی موارد شکل ظاهری خازن های معیوب هم تغییر میکنند که ان هم نشان دهنده معیوب بودن خازن است.

اما برویم سراغ این که اصلا خازن چیست و کار ان در کولر گازی چیست؟

خازن از دو صفحه فلزی روبه روی هم تشکیل شده که ما بین انها را یا هوا ویا عایق است. کار خازن ذخیره انرژی الکتریکی درون خود است تا در مواقع نیاز انرا در مدار برگرداند مواقی که موتور ها میخواهند استارت کنند نیاز به انرژی الکتریکی بیشتری دارند که خازن برایشان تامین میکنند پس در نتیجه زمانی که خازن دستگاه شما خراب شده باشد موتور الکتریکی دستگاه شما استارت نمیکند به همین دلیل تعمیرکاران کولر گازی زمانی که موتور های دستگاه شما کار نمیکنند اولین چیزی که به ان مشکوک میشوند خازن است که در اکثر مواقع با تعویض ان مشکل بر طرف میشود.

حتما این نکته را به یاد داشته باشید که تعویض خازن باید توسط تعمیر کارن مجاز و دوره دیده ی ماهر کولر گازی انجام گردد.

دلایل خرابی خازن دستگاه های کولر گازی چیست؟

1.نوسانات برق میتواند باعث از کار افتادن (خرابی) خازن دستگاه کولر گازی شما شوند.

2.تعویض خازن توسط تعمیر کار نا وارد و کم تجربه میتواند باعث سوختن خازن و یا کمپرسور کولر گازی شما شود زیرا انتخاب صحیح ظرفیت خازن مهمترین نکته در تعویض ان است پس حتما این امر را به سرویس کاران با تجربه و مجرب بسپارید.

3.در فصل تابستان به دلیل گرمای بیش از حد هوا کمپرسور کولر گازی شما مراتب بیشتری استارت میکند تا بتواند هوای خنک مطلوب شمارا تامین کنند در نتیجه خازن دفعات بیشتری شارژ و دشارژ میشود که این نیز از دلایل بعدی خرابی خازن است.

4.سرویس نکردن به موقع دستگاه هم دلیل بعدی از کار افتادن خازن کولر گازی شماست زیرا در صورت سرویس نکردن به موقع دستگاه به مرور زمان فشار بیشتری به کمپرسور می اید و کمپرسور مقداری از انرژی الکتریکی که دریافت میکنند را به گرما تبدیل میکنند در نتیجه دمای درون محفظه کندانسور بالا رفته و باعث خرابی خازن کولر گازی شما میشود.

این نکته را به یاد داشته باشید که سرویس به موقع کولر گازی توسط سرویسکاران حرفه ای و مورد اطمینان کولر گازی که اکثرا در شرکت های مرتبط با این کار فعالیت میکنند میتوانند تا میزان زیادی از خرابی های کولر گازی شما جلوگیری کند.

جستجوی مطالب