محصولات تهویه مطبوع

سیستم تهویه مطبوع مرکزی GHP (تهویه صنعتی و خانگی)
GHP مخفف Gas Heat Pump نوعی سیستم تهویه مطبوع مرکزی (تهویه صنعتی و خانگی) است که بر پایه یک موتور احتراق داخلی گازسوز (گاز شهری Natural Gas یا گاز مایع LNG) و سیکل تبرید تراکمی (گاز R410a) کار می کند. با توجه به اینکه بهینه سازی مصرف انرژی از اولویت های همه افراد، ادارات و سازمان ها محسوب می شود، امروزه نسل پیشرفته ای از سیستم های مبتنی بر سیال مبرد (گاز R410a) به بازار عرضه شده که یکی از آنها GHP است.
با آمدن سیستم های تهویه مطبوع یکپارچه دیگر نیازی به راه اندازی وسایل خنک کاری در تابستان و راه اندازی وسایل گرمایشی در زمستان نخواهیم داشت. این سیستم ها با ظرفیت ۴۵ KW تا ۱۷۰ KW از یک واحد بیرونی و چندین واحد داخلی تشکیل شده که به صورت یک واحد کاملا یکپارچه می تواند تمامی نیازهای برودتی ، حرارتی و تنظیم دمای هر فضا را به بهترین شکل ممکن و به صورت هوشمند و مستقل انجام دهد.

مخفف سه کلمه Variable Refrigerant Flow است که به معنی جریان متغیر سیال مبرد می باشد ، سیستم تهوی مطبوع VRF برای نخستین بار در سال ۱۹۸۲ در کشور ژاپن ابداع و تولید شد ، امروزه بیش از ۵۰ درصد از ادارات و بیش از ۳۴ درصد از اماکن تجاری این کشور مجهز به این سیستم است.

داکت اسپلیت از یک یونیت بیرونی و یک یونیت داخلی که در سقف کاذب نصب می شود تشکیل شده است که با لوله های مسی حاوی مبرد (گاز فریون) به هم متصل می شوند.

جستجوی مطالب