جی اچ پی تویوتا AISIN Toyota ghp و ۱۰ دلیل برای استفاده از پمپ حرارتی گازی ghp سری E تویوتا AISIN Toyota :
آشنایی بیشتر با نحوه کار GHP و مزایای عمومی آن در صفحه سیستم تهویه مطبوع GHP
عملکرد فصلی بالا
ghp با کمپرسورهای جدید با ظرفیت متغیر از نوع اسکرول مجهز شده است که این موضوع امتیاز تکنولوژی AISIN می باشد. این کمپرسورها در مقایسه با مدل های قبلی در میزان جریان گاز مبرد یکسان، با نرخ دوران موتور پایین تری کار می کند. این نتایج با بازدهی بالاتر در کل محدوده ظرفیت ها می باشد.

بازیابی انرژی در جی اچ پی تویوتا AISIN Toyota ghp
انرژی بازمانده ناشی از گاز خروجی و گرمای موتور می تواند در سرویس های مختلف از قبیل گرمایش ساختمان، آب گرم خانگی یا گرمایش مجدد زغال هواسازها مجددا استفاده گردد. هزینه ها با این اقدام نیز کاهش می یابد.

استفاده از هوا به عنوان انرژی تجدید پذیر
اهداف توافقات بین المللی بر توسعه انرژی تجدیدپذیر، بازدهی بالاتر و انتشار آلودگی کمتر اساس یافته است. دستگاه های GHP بر قله استانداردهای جدید می باشند. هر کدام از آنها با استفاده از بیش از ۷۵% هوایی عمل می کند که انرژی تجدیدپذیر است و دارای هر دو حالت گرمایش و سرمایش است. بنابراین، عملکردها با بازیافت گاز خروجی و گرمای موتور که می تواند انرژی رایگان در نظر گرفته شود، بهبود می یابد.

کاهش اثر دی اکسید کربن
هر دستگاه ghp می تواند تا ۴۰% از انتشار دی اکسید کربن نسبت به دستگاه گرمایشی استاندارد با همان ظرفیت، جلوگیری نماید. در طی یک سال، کاهش اثر کربن به ۱۷ تن دی اکسید کربن می رسد. بنابراین همه ی دستگاه های GHP نصب شده در اروپا می توانند به کاهش ۶۸٫۰۰۰ تنی کربن منجر شوند.

افزایش بهره وری انرژی ساختمان
تکامل در طراحی ساختمان، مبتنی بر افزایش بهره وری و ذخیره انرژی اولیه می باشد. در اغلب کاربردها، امکان بهبود کلاس انرژی ساختمان توسط نصب GHP به رغم وجود ژنراتور گرمایشی استاندارد وجود دارد. درحالی که نیاز به انرژی اولیه و کاهش هزینه های جاری به طور قابل توجهی وجود دارد، بازار خود را نیز به دست آورده است.

کاهش هزینه های جاری در جی اچ پی تویوتا AISIN Toyota ghp
کاهش هزینه های جاری، همواره یکی از مزایای ghp بوده است. هوا به عنوان انرژی تجدیدپذیر استفاده شده است، درحالیکه گرمای گاز خروجی و موتور بازیابی شده اند. مصرف پایین و منبع تکفاز باعث می شود تا پیمانکاران هزینه های ساخت ترانسفورماتورها و هزینه های ماهانه برای منابع ولتاژ و جریان بالا را صرفه جویی کنند. موتورهای درایوشده توسط گاز باعث کاهش نیاز به الکتریسیته تا ۹۰% در مقایسه با EHP می شود.

چند ترکیبی مدل VRF و AWS دو قلو
خط جی اچ پی تویوتا AISIN Toyota ghp قابلیت وسیع شدن به رنج بزرگتری از ظرفیت را دارد. مدل ترکیبی، امکان تطبیق دو واحد بیرونی بر مدار سردکن تکی تا ۵۰ اسب بخار را می دهد. اجباری وجود ندارد که واحدها ظرفیت یکسانی داشته باشند. این ساختار، همچنین مزیت آپشن پشتیبانی را می دهد: در هنگامی که یک مدل جهت عمل متوقف شود، واحد دیگر ظرفیت سیستم های درونی را تامین می کند. به علاوه هزینه های نصب با اجتناب از نیاز به دو خط مستقل جدا، کاهش می یابد.

تعدیل ظرفیت در ترکیب با AWS
جی اچ پی تویوتا AISIN Toyota ghp سری E یک تفاوت عمده و قابل توجه با سایر سیستم های ترکیبی حرارت مرکزی آبی دارد: حالت خاموش/روشن برتری محسوس نسبت به حالت ظرفیت متغییر دار. بدین صورت که در تغییر سیستم از هوا به آب توسط سیستم هوا و آب یا (AWS) اجازه افزایش بار جزیی به کل سیستم را بدون کاستن از بهره وری آن می دهد. علاوه بر این دمای آب ذخیره، دیگر تحت تاثیر سیستم خاموش/روشن دستگاه اصلی GHP که بیرون ساختمان نصب گردیده است قرار نمی گیرد. به طور کلی میزان آب تلف شده نیز به حداقل می رسد تا جاییکه در برخی موارد نیاز به منبع انبساط از بین می رود.

عدم نیاز به استفاده از سیستم های یکپارچه در تاسیسات ساختمانی
نصب ghp در فضای بیرونی ساختمان ها علی رغم تامین فضای مفید بیشتر در ساختمانها اعم از پارکینگ یا انباری، به دلیل برخورداری از تکنولوژِی روز تحت تاثیر تغییرات دمایی محیط بیرون قرار نمی گیرد. حرارت بازیافت شده از موتور و گاز خروجی، از طریق یک مبدل حرارتی به سیستم خنک کننده منتقل می شود و قرارگیری در فصول باز، هیچگونه تاثیری بر میزان افت دما با افزایش آن نداشته و این به معنی عدم نیاز به به افزایش توان دستگاه در فصول مختلف سال است. با استفاده از این تکنولوژی دمای دوگانه (برابری دمای موتورخانه با دمای ساختمان در نقطه سر به سر) کاهش می یابد و در نتیجه نیاز به استفاده از دیگ بخار از بین می رود.

جی اچ پی تویوتا AISIN Toyota ghp یک برند اطمینان بخش
GHP از موتورهای جدید تویوتا که دارای طراحی ویژه برای استفاده در این سیستم هستند، بهره می برد و عملکرد آنها را به شدت توسعه و ارتقا داده است.قابل توجه است که میزان صدای تولیدی توسط این دستگاه ها بدلیل استفاده از میراگرهای پلیمری مخصوص که بین قسمت های متحرک و بدنه آنها تعبیه شده به شدت کاهش یافته است.
یکی دیگر از شاخصه های این دستگاه برخورداری از موتور با قدرت تراکم پایین (حداکثر ۲۵ اسب بخار با ۲٬۰۰۰ سی سی ظرفیت) و دور موتور ۶۰۰ تا ۳٬۰۰۰ دور در دقیقه است. این شاخصه حداقل در ۴۰٬۰۰۰ ساعت کارکرد از عمر موتور بدون نیاز به رسیدگی خاص قابل حصول است البته توصیه می شود که خدماتی همچون بازبینی روغن موتور، تعویض فیلتر هوا و روغن بازبینی و تعویض تسمه های کمپرسور و تعویض و جایگزینی شمع ها هر ۱۰٬۰۰۰ ساعت کارکرد یا ۵ سال یکبار انجام گیرد و تعویض روغن موتور بعد از ۳۰٬۰۰۰ ساعت کارکرد ضروریست.


یونیت های داخلی سیستم تهویه مطبوع جی اچ پی تویوتا AISIN Toyota ghp
سیستم توزیع مستقیم – جی اچ پی تویوتا AISIN Toyota ghp این قابلیت را دارد که از طریق شبکه توزیع مستقیم، سرما یا گرما را به یونیت های دمنده داخلی منتقل کند. این سیستم، نوع راه اندازی و نصب را بسیار متنوع می نماید. هر ghp امکان اتصال به ۶۳ یونیت داخلی را دارد که هر کدام از این یونیت ها می توانند دارای درجه تنظیم دمایی جداگانه باشند. کل سیستم نیز می تواند از یک درجه تنظیم دمای مرکزی برخوردار باشد. همچنین بهره گیری از پروتکل هایی نظیر Web Manger , Lonworks , CABNet نیز در این سیستم امکان پدیر است. در ساختمانهایی که از اتاق بزرگی برای همایش ها، جلسات و … استفاده می کنند و یا طراحی آنها به گونه ای است که یک فضای بزرگ توسط پارتیشن های کوتاه از هم جدا گردیده، مدیریت هوای تازه مورد نیاز با نصب کیت A.H.U در مدار سیستم توزیع حاصل می گردد.

سیستم هوا و آب YOSHI
سیستم توزیع آب – جی اچ پی تویوتا AISIN Toyota ghp در ترکیب با دستگاه AWS که امکان تبدیل گاز به آب را در مدار توزیع سرمایش و گرمایش به سیستم می دهد. بنابراین استفاده از فن کویل ، سیستم گرمایش از کف ، دستگاه هواساز ، سیستم بازیابی حرارتی و رادیوتورهای درجه حرارت پایین امکان پذیر می گردد. هر دستگاه AWS امکان ترکیب با دو دستگاه GHP را دارد که ظرفیت کلی سیستم را تا ۵۰ HP ارتقا می دهد و امکان ترکیبی دستگاه ها برای رسیدن به ظرفیت های بالاتر وجود دارد.
این سیستم ضمن کاهش هزینه های نصب و راه اندازی، در مورد نوسازی تاسیسات قدیمی ساختمان ها و یا در ساختمانهایی که نیاز به اندازه گیری جداگانه مصرف انرژی در آنها احساس می شود گزینه بسیار مناسبی می باشند. AWS با هر نوع سیم هوشمند ساختمان (BMS) نیز سازگار است و کنترل آن می تواند از طریق دستگاه های کنترل از راه دور، ورودی ها و خروجی های دیجیتال یا آنالوگ و …یا از طریق پروتکل Modbus انجام گیرد.

کیت W YOSHI
آب گرم مصرفی رایگان – کیت W متشکل از یک مدل حرارتی صفحه ای یک براکت یکپارچه، شیر ترموستاتیک و پمپ کنترل جریان آب است. ghp با بازیافت گرمای حاصل از کارکرد موتور و گاز خروجی از اگزوز از طریق انتقال آن به این کیت باعث افزایش بهره وری عملکرد کل سیستم شده و آب گرم مصرفی را تقریبا با استفاده از انرژی رایگان تامین می نماید. این مکانیزم باعث بهبود شاخص SPER کل سیستم شده و آب گرم مصرفی یا در کویل های حرارت مجدد در دستگا ههای هواساز مورد استفاده قرار می گیرد. در این خصوص، این تکنولوژی ghp بهترین انتخاب در سیستم HVAC است.

تجهیزات جانبی جی اچ پی تویوتا AISIN Toyota ghp
سنسور کنترل دما
این سنسور برای تحقق نیازهای کاربر نهایی طراحی و تولید گردیده است. استفاده از این سنسور در زمان طراحی بایستی مد نظر قرار گیرد تا هنگام بهره برداری از سیستم مسئولیت تنظیم عملکرد دستگاه های ghp و AWS و همه اجزای توزیع (پمپ ها، شیرهای ترکیبی، دستگاههای مبدل و …) را بر عهده داشته باشد و بهره وری و کارکرد سیستم را مدیریت نماید. نرم افزار سفارشی سنسور کنترل دما، عامل کاهش در مصرف و انتشار دی اکسید کربن می باشد در حالی که بیشترین آرامش را در محیط های سربسته فراهم می آورد.
ریموت کنترل پلاس
در مورد نصب واحدهای چندگانه یا واحدهایی که مکان نصب آنها به راحتی در دسترس نیست، عملکرد واحدهای TWIN AWS و AWS می تواند از یک مکان دور مدیریت شود. علاوه براین، وقتی نقطه تعیین شده برای بهینه سازی انرژی دخیره شده بدست آمد، ممکن است درخواست توقف پمپ مدار اولیه صادر شود. موارد ذکر شده توسط کیت انتخابی که شامل کنترل کننده و سنسور دما فعال است، قابل انجام هستند، و در خط برگشتی مدار اولیه یا در مخزن بافر، در هنگام نصب، قرار می گیرند.

جعبه سیاه مجازی
این دستگاه امکان نظارت و ضبط تمامی پارامترهای عملکردی GHP را از راه دور میدهد. در زمینه قرارداهای تعمیر و نگهداری با مراکز مجاز سرویس دهی، عیب یابی آنلاین در دسترس می باشد و این احتمال وجود دارد که مشکلات کوچک و جزیی در زمان واقعی قابل حل باشند. در نهایت کاربران می توانند از مزیت کنترل از راه دور بهره برده و مطمئن شوند که ghp همیشه و در بهترین حالت ممکن عمل می کند.
کیت A.H.U
بررسی هوا روز به روز به گزینه مهمتری در HVAC های نصب تبدیل می شود. این کیت شامل شیرهای انبساط، پرب های دما، جعبه کنترل و مشخصات مدل سیم پیچ ها می باشد. یک واحد کنترل و بررسی هوا که به صورت سفارشی ساخته شده است، می تواند، حتی در ترکیب با واحدهای داخلی دیگر به ghp متصل شود.
ارزیابی بهره وری
ضریب عملکرد (COP) و نرخ راندمان انرژی (EER) جهت مقایسه عملکردهای پمپ های گرمایشی به ترتیب در حالت های گرمایش و سرمایش بکار می رود. به طور ویژه، عملکرد پمپ های گرمایشی گازی توسط GUE (بهره وری استفاده از گاز) محاسبه می شده است. هرچند، به دلیل اینکه آنها یک نکته اندازه گیری تک (ظرفیت ارزیابی شده، دمای داخلی پایدار، رطوبت و دمای بیرونی) را اندازه می گیرند، این پارامترها به ندرت قابل اطمینان هستند.
فاکتور عملکرد فصلی (SPF) جهت شرایط عملکردی واقع بینانه (بارهای بخشی، چرخه روشن/خاموش، یخ زدایی و تغییرات دمایی) در طول فصل معرفی شده است. هر کشوری روش محاسبات گوناگونی برای عملکردهای فصلی پیشنهاد داده است. به هر حال، استفاده از متوسط شرایط آب و هوایی و الگوریتم های آماری باعث داشتن طیف وسیعی از محدوده دمایی با اثر متفاوت روی مقدار نهایی دارد که اجازه میدهد تولید واقع بینان های از عملکرد پمپ گرمایی وجود داشته باشد.

اروپا تعاریف هماهنگی برای نرخ انرژی اولیه فصلی (SPER) و COP فصلی (SCOP) و EER فصلی (SEER) معرفی کرده است.
استانداردهایی نیز برای پروسه های تست و روش های محاسباتی مطرح شده است. به دلیل اینکه مقایسه بین نمودارهای انرژی اولیه وابسته (SPER) و مصرف برق (SCOP و SEER) نیاز است، نرخ تبدیل در استانداردهای ذکرشده در بالا گنجانده شده است.
بخشنامه ErP نیازهای طراحی (سازگار با محیط زیست) محصولات مصرف کننده انرژی و لیست محصولات مبتنی بر عملکرد فصلی را تنظیم می کند. رده انرژی رسیده بر روی برچسب اختصاصی ذکر می شود. بعلاوه، بخشنامه حداقل نیازهای هر کاربرد را برای فروش را تنظیم می کند.
مقایسه ای مبتنی بر COP , GUE و EER بین پمپ های حرارتی، جهت درک عملکرد واقعی هر کدام کافی نمی باشد. در حقیقت، واحدهایی با COP , GUE و EER یکسان ممکن است به طور قابل توجهی در مقادیر SCOP , SPER و SEER متفاوت باشند. بعلاوه، لزوما واحدهای با COP , GUE و EER بهتر نشان دهنده عملکرد بالاتر در کل فصل نمی باشد.

.

جستجوی مطالب